Metin2 Derece Sıralaması Sistemi Nedir?

Derece Sıralaması Nedir?

Derece sıralaması karakterinizin huy puanıdır. Bu puanlar + değerler ve – değerler olmak suretiyle 2 gruptur. Bir karakter en fazla 20.000 minimum -20.000 puana sahip olabilir. Mevcut aşama puanınızı görüntülemek için “Karakter” butonuna tıklayarak veya “C” tuşuna basarak açabileceğiniz Karakter panelinde mouse’u nickinizin üzerine getirerek görüntüleyebilirsiniz.

Derece Sıralama İsimleri

Pvp açılımı Player Versus Player’dir Oyuncuya karşı oyuncu anlamına gelir. Oyuncularla pvp modlarını değiştirerek gireceğiniz savaşlar aşama puanlarınıza etki eder.

Dereceniz Pozitif ise Pvp modlarının tesirleri:

Dereceniz pozitif ve BARIŞ modunda iseniz Serbest ve Lonca modlarında olmayan herhangi bir oyuncuyu öldüremezsiniz. Sadece Serbest ve Lonca modundaki oyuncuları öldürebilirsiniz. Öldürdüğünüzde ise herhangi bir puan kaybınız/kazancınız olmaz. Serbest ve Lonca modundaki oyuncular haricinde hiç bir oyuncu size saldıramaz.

Dereceniz pozitif ve DÜŞMAN modunda iseniz tüm – dereceli ve serbest/lonca modundaki oyuncuları öldürebilirsiniz. Serbest ve Lonca modundaki oyuncular haricinde hiç bir oyuncu size saldıramaz. Serbest ve Lonca modundaki aktörleri öldürdüğünüzde herhangi bir puan kaybınız/kazancınız olmaz. – değerlikli oyuncuları öldürdüğünüzde ise puan kazanırsınız.

Dereceniz pozitif yönde ve LONCA modunda iseniz kendi loncanızda bulunan oyuncular haricindeki her oyuncuyu öldürebilirsiniz. Öldürdüğünüzde ise puanınız azalır. Loncanızda olmayan her oyuncu da size saldırabilir.

Dereceniz pozitif yönde ve SERBEST modunda iseniz tüm oyunculara saldırabilirsiniz, iğer tüm oyuncular da size saldırabilir. Herhangi bir oyuncuyu öldürdüğünüzde puan kaybedersiniz.

Dereceniz Negatif ise Pvp modlarının tesirleri:

Dereceniz negatif ve BARIŞ modunda iseniz ancak Serbest modundaki oyunculara saldırabilirsiniz. Barış modundaki oyuncular size saldıramaz ama öteki modlardaki oyuncuların tümü size saldırabilir. Düşman modundaki pozitif yönde dereceli bir oyuncu tarafınca öldürülürseniz puan kazanırsınız. Lonca ve Serbest ayarlı oyuncu öldürdüğünüzde puan kaybınız/hasılatınız olmaz.

Dereceniz negatif ve DÜŞMAN modunda iseniz her oyuncuya saldırabilirsiniz. Her oyuncu da size saldırabilir. Herhangi bir oyuncuyu öldürürseniz puan kaybedersiniz. Herhangi bir oyuncu sizi öldürürse puan kaybınız/kazanınız olmaz.

Dereceniz negatif ve LONCA modunda iseniz aynı loncada olmadığınız her oyuncuya saldırabilirsiniz. Sizin ile aynı loncada olmayan oyuncular da size saldırabilir. Herhangi bir oyuncuyu öldürdüğünüzde puan kaybedersiniz. Herhangi bir oyuncu sizi öldürdüğünde puan kazancınız/kaybınız olmaz.

Dereceniz olumsuz ve SERBEST modunda iseniz her oyuncuya saldırabilir, her oyuncu da size saldırabilir. Herhangi bir oyuncuyu öldürürseniz puan kaybedersiniz. Herhangi bir oyuncu sizi öldürürse puan kazancınız/kaybınız olmaz.

Pozitif Derecenin Etkileri:
Kahraman İtem düşürme oranınız %5 oranında artar.
Soylu İtem düşürme oranınız %3 oranında artar.
İyi İtem düşürme oranınız %2 oranında artar.
Arkadaşça İtem düşürme oranınız %1 oranında atar.


Negatif Derecenin Etkileri

50 level üzerindeki olumsuz puanlı oyuncular (Zalim, Kötü Niyetli, Hileli, Agresif) farklı bir krallık oyuncusu tarafınca saldırıya uğrayıp öldürülürse item kaybı yaşayabilir. Derece ne kadar azca ise item kaybı olasılığı o denli fazladır. Zalim olan bir oyuncunun item düşürme olasılığı nerede ise %100 civarıdır. Düşen envanterdeki ya da üstünde takılı bir item olabilir.

Derece Sistemi İle İlgili İtemler:
Bilge Kralın Eldiveni Derece puanınızı arttırmaya destek olan bir itemdir.
Bilge Kralın Sembolu Derece puanınızı arttırmaya yardımcı olan bir itemdir.
Kaçağın Pelerini Derece sıralamanızı gizler. Taktığınızda yansız görünürsünüz.
Lucy’nin Yüzüğü Dereceniz olumsuz iken herhangi bir şekilde ölürseniz iteminiz yerine Lucy’nin Yüzüğü düşer. Kaybınız sadece yüzük olur, herhangi bir item kaybınız olmaz.

Yorum Yapın